Ushqime mėngjesi Sallata/Supa Mishėra/Garnitura Gjellėra Embėlsira Kėshilla/Info
Lidhjet
Foto Galeria
...per femijet!
Pranvera-koha per piknik
Nė Facebook

Kėrko Receten
Reklama :


.

Artukujt e fundit
Ushqimet qė nuk duhet t’i ringrohni
Ushqimet qė nuk duhet t’i ringrohniSipas “Agjencisė sė Standardeve tė Ushqimit”, ushqimet mė mira janė ato qė shėrbehen tė ftohta, se sa tė nxehen pėrsėri, raporton Mirror, kjo pasi mund tė helmoheni nga ringrohja e tyre.
Sipas kėsaj agjencie, ėshtė e rėndėsishme qė ushqimi tė zihet, pasi largon bakteret e dėmshme qė janė tė pranishme...
Torte me mjedra
Torte me mjedraNje torte cokollade shum e shijshme me mjedra!
Toptha energjetik me hurma
Toptha energjetik me hurmaNje nga embelsirat me te shendetshme dhe energjetike! Poashtu mjaft e leht ne pregaditje!
Ja pija qė ndalon gėrhitjen !
Ja pija qė ndalon gėrhitjen !Pas njė dite tė gjatė nė punė, e gjitha ēfarė mendojmė pasi tė shkojmė nė shtėpi ėshtė tė hamė dhe tė shkojmė menjėherė nė shtrat pėr tė fjetur.
Kėshtu, asgjė nuk e kompleton ditėn tonė mė mirė se njė gjumė prej 8 orėve pranė partnerit. Por, ēfarė nėse dikush gėrhet me zė aq tė lartė sa qė ju mban zg...
Mbushje me mish pule per tortilla
Mbushje me mish pule per tortillaMbushje e shijshme me mish pule dhe speca per tortilla meksikane!
Tortilla (pide te holla meksikane)
Tortilla (pide te holla meksikane)Tortillat jan ushqim i njohur meksikan-pide te holla qe servohen me mbushje te ndryshme! Receta si ti beni vet ne shtepi!
"Chili Con Carne"-reēet e njohur Meksikane
"Chili Con Carne"-reēet e njohur Meksikane...nje recet e njohur meksikane mjaft e shijshme me mish te gri,fasule te zeza,miser etj!
Hummus-krem i njohur oriental me leblebija
Hummus-krem i njohur oriental me leblebijaMvarsisht prej vendeve perbersit pak ndryshojn por vetem dallime te vogla te sasia dhe erezat! Pervec e shijshme eshte edhe shum e shendetshme!
Dobit e fasules
Dobit e fasulesFasulja permban shum proteina,vitamina te shendetshme per zemer dhe antistres sic jan vitamina B, pastaj acdi folik, K, riboflavinės (B2) dhe B3, minerale:hekur dhe kalcium,fosfor, magnez, zink,natrium...
Marmalad me fara chia dhe mjedra
Marmalad me fara chia dhe mjedraNje marmalad pervec e thjesht ne pregaditje edhe e shendetshme...vetem me perberes natyral dhe 0 sheqer.Alternativ ideale ne vend marmaladave te zakonshme qe kan shum sheqer!
Puding me fara chia dhe fruta!
Puding me fara chia dhe fruta!Puding me fara chia dhe fruta!Ideale per ne mengjes ose si desert mbrenda dites!
Farat Chia-superushqimi i cili ben mrekulli ne trupin ton!
Farat Chia-superushqimi i cili ben mrekulli ne trupin ton!Farat Chia quhen si superushqim mbase ne sasi te njejt jan superiore ne krahasim me ushqimet e tjera ne vlerat e tyre ushqyese.
Sallat dimri me sheg
Sallat dimri me sheg "Valerianella locusta" eshte nje nga sallatat me me shum vitamina dhe minerale,sidomos me vitamin C dhe hekur.
Sup pule
Sup puleNje sup pule pervec qe eshte e shijshme ndihmon edhe kunder ftohjes/gripit!
Molla te pjekura me sos vanilje
Molla te pjekura me sos vaniljeNje desert i leht, i shendetshem dhe i shijshem!
Samosa tė mbushura
Samosa tė mbushura Samosa te mbushura me stek pule dhe me perime! Shum te shijshme.
Musak me patate dhe mish te gri
Musak me patate dhe mish te griE leht ne pregaditje dhe mjaft e shijshme!
Burek me pasul
Burek me pasulUshqim tradicional i Kercoves. Kerkon pak koh por behet shum i mir!
Kifle me puding vanilje
Kifle me puding vaniljeKifle te mbushura me puding vanilje.Shum te shijshme si dhe behen shpejt meqense sduhet te presim aspak te vie brumi!
Shirita specash turshi
Shirita specash turshiPregaditje shum e thjesht, behen shpejt per ngrenie dhe jan mjaft te shijshem!
Pita me molla
Pita me mollaNje recet kroate e pites me molla. Shum e shijshme e shoqeruar me kafe apo caj!
"Panna Cotta"-desert me kajmak qumshti(Variant pa gelatin)
"Panna Cotta"-desert me kajmak qumshti(Variant pa gelatin)Nje desert i leht ne pregaditje dhe mjaft i shijshem.Servohet me sose e kompote te ndryshme frutash ose sos cokollate!
.
Reēetat e rastit

Powered by gatuajdheshijo.com © 20014 - 2016